Otomatik Debi Kontrollü Yumuşatma Sistemleri

  • Stok Durumu: Stokta var
  • 0TL

Suda erimemiş halde bulunan kalsiyum ve magnezyum mineralleri kalıcı sertliğe (kireç) neden olmaktadır. Sert suyun; içildiğinde, mide bağırsak ve cilt rahatsızlıklarına neden olması gibi sağlık yönünden sakıncaları bulunmaktadır. ...

Suda erimemiş halde bulunan kalsiyum ve magnezyum mineralleri kalıcı sertliğe (kireç) neden olmaktadır. Sert suyun; içildiğinde, mide bağırsak ve cilt rahatsızlıklarına neden olması gibi sağlık yönünden sakıncaları bulunmaktadır. Buna ek olarak sert su kullanımı; bozulmalara yol açmaktadır. Endüstriyel uygulamalarda sert suya maruz kalan tesisat kullanılmaz duruma gelir, cihazlar bozulur, sistemler hasar görür, enerji sarfiyatı artar ve üretim suyu olarak sert su kullanan işletmelerde ürün kalitesi düşer.

Tüm bu zararların oluşmaması için, Ca ve Mg iyonları katyonik reçineden geçirilmek suretiyle sudan alınmaktadır. Su yumuşatma sistemlerinde su kalitesine uygun miktarda reçine ve su geçiş hızı seçilmesi en önemli unsurlardır. Tam otomatik cihaz başlangıçta verilecek olan programa bağlı kalarak belirlenen su miktarı geçtikten sonta sistem gerekli ters yıkama ve rejenerasyon işlemini insan müdahalesi olmaksızın otomatik olarak gerçekleştirir. Sistem ters yıkama sonrasında yumuşak su veremez. Servis pozisyonunda yumuşak su verir.

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
DMCA.com Protection Status