Su arıtma tankı tavsiyesi Su arıtma tankı yorumları

  • Stok Durumu: Stokta var
  • 0TL

Su arıtma tankı tavsiyesi Su arıtma tankı yorumları Bu yazımızda  su arıtma cihazı tankları arasında neleri tercih etmelisiniz uzmanlar hangi tankları tavsiye ediyor bu konular hakkında bilgi vereceğiz. Su arıtma ...

Su arıtma tankı tavsiyesi Su arıtma tankı yorumları 

Bu yazımızda  su arıtma cihazı tankları arasında neleri tercih etmelisiniz uzmanlar hangi tankları tavsiye ediyor bu konular hakkında bilgi vereceğiz. 

Su arıtma cihazı tankı ne işe yarar ?

Su arıtma deposu cihazın suyu depoladığı hazne olarak bilinir. Şebekeden gelen su cihazın içinde filtrelerden geçtikten sonra artılmış bir şekilde depoda birikir. Siz arıtmanın musluğunu açtığınız da depoda ki biriken suyu almış olursunuz. Yani bildiğiniz su deposu mantığı vardır .

Kaç çeşit su arıtma tankı vardır ?

Üç çeşit tank vardır. Plastik , çelik ve son zamanlarda uzmanların özellikle önerdiği cam su arıtma tankı .  Eskiden en çok çelik tank tavsiye edilirken son zamanlar cam su arıtma deposu rövanşa geçti. Bunun sebebi ise camın plastik ve çelik den daha sağlıklı olmasıdır.  Özellikle metal ve plastik bakteriler için biçilmiş kaftandırç Fakat cam tanklarda böyle bir sorun yoktur. 

Plastik su arıtma tankı

Dış ve iç tarafı plastikten üretilmiştir. İçinde basıncı dengelemek için şamyel bulunmaktadır. Her türlü arıtma cihazı ile uyumludur. 8 -12 litre boyutları bulunmaktadır.

Çelik su arıtma tankı

Dış ve iç tarafı çelikten üretilmiştir. Tıpkı plastik gibi içindeki basıncı dengelemek için yine Şamyel bulunmaktadır.  8 ve 12 litrelik olarak boyutları bulunmaktadır.

Cam su arıtma tankı Cam su arıtma deposu 

Cam tank diğer tanklardan tamamen farklı tasarlanmıştır. İçi cam kaplıdır . Ayrıca içinde poliüretan kaplama bulunmaktadır. Böylece içine kesinlikle ışık girmemektedir. Bunun sonucunda suyun ısısı korunmaktadır.  İçersinde bakteri kesinlikle oluşmamaktadır. Çünkü içerisinde plastik madde kesinlikle yoktur . 

Hangi su arıtma tankını tercih etmeliyim ? 

Tabi ki cam . Peki neden cam tercih etmelisiniz. Çünkü plastik yok içerisin de. Tamamen camdan oluşmaktadır.


Yeni çıkan su arıtma cihazına ana sayfamızdan bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: su arıtma tankı, su arıtma tankı tavsiyesi, su arıtma tankı yorumları, su arıtma tankı tavsiyesi

DMCA.com Protection Status