Hangi su arıtma cihazını almalıyım ? Nelere dikkat etmeliyim ?

  • Stok Durumu: Stokta var
  • 0TL

Hangi su arıtma cihazını almalıyım ? Nelere de dikkat etmeliyimMüşterilerimiz den bize en çok gelen soruların başında yer alan hangi su arıtma cihazını almalıyım ? Sorusuna bu makalemiz de cevap vereceğiz. Su arıtma cihazları a...

Hangi su arıtma cihazını almalıyım ? Nelere de dikkat etmeliyim

Müşterilerimiz den bize en çok gelen soruların başında yer alan hangi su arıtma cihazını almalıyım ? Sorusuna bu makalemiz de cevap vereceğiz. Su arıtma cihazları açık kapalı olmak üzere iki ye ayrılır. Ayrıca yine arıtma cihazları içerisin de pompalı veya pompasız olmak üzere kendi içinde 2 ye ayrılır. Biz önce pompalı mı yoksa pompasız mı cihazları tercih etmeliyiz bu konu hakkında size bilgi vereceğiz.

Pompalı su arıtma ile pompasız arasındaki fark nedir ?

Şebeke suyunun basıncı 4 barın altında ise su arıtma cihazına suyu iletemez. Bunun sebebi şebeke suyu barın 4 ün altında olmasıdır yani basıncının düşük olmasıdır. İşte burada pompa yani motor mekanizma su arıtma cihazına eklenmektedir. Böylece şebeke suyuna basınç vererek , su arıtma cihazına rahatlıkla suyu iletebilmektedir. Ayrıca basıncın düşük olması filtrelerden suyun basınçlı olarak geçmesine engel olduğu için tam olarak filtrelerde ki minerallerden faydalanamaz. Özetleyecek olursak basıncınızı bir bar metre ile ölçüp daha sonra ona göre pompalı mı yoksa pompasız mı arıtma cihazını bu unsurlara göre  tercih etmelisiniz belirlemelisiniz.

Açık kasa su arıtma cihazı kapalı kasa su arıtma cihazı hangisini tercih etmeliyim

Açık kasa mı kapalı kasa mı ? Hangi su arıtma cihazını tercih etmeliyim? Yine bu soru da sürekli müşterilerimiz tarafından bize soru olarak yöneltilmektedir. Açık kasa ilk su arıtma cihazı kasa tiplerin dendir. Kapalı kasa ile arasındaki fark açık kasa da karbon filtreleme sistemi olmaktadır. Kapalı kasa da ise inline filtre olmasıdır.  Ayrıca ekstra mineral alkali filtre kullanılmıştır. Bunu yapmalarının sebebi PH değerini yükseltmek daha sağlıklı lezzetli bir su içmenizi sağlamaktır. Bu yüzden artık günümüz de kapalı su arıtma cihazını tercih etmektedirler. Tabi bu tercihin nedeni kapalı kasalı su arıtma cihazının açık kasa su arıtma cihazına göre daha estetik görünmesi de tercih sebebi dir.

En sağlıklı su arıtma cihazı hangisi ? Nelere dikkat etmeliyim

Özet olarak en sağlıklı su arıtma cihazı hangileri bu cihazlar arasında nelere dikkat etmelisiniz bu unsurlardan bahsedelim.

Fiyat bakımından pahalı bir cihaz olması demek bu cihazın kaliteli olması anlamına gelmez. Yine bir arıtma cihazının 15 filtreli ya da 8 aşamalı olması da 5 aşamalı cihazdan daha kaliteli anlamına gelmez. Bunlar hep maliyeti arttırmak için yapılan bazı firmaların ticari manevralarıdır. Standart olarak 5 aşamalı arıtma cihazı idealdir. Zaten bütün yararlı filtreleri içinde barındırır. Bunun yanı sıra mesela arıtma cihazında tank çok önemlidir. Çelik tank , plastik tank ve yeni sadece bizde olan cam tank vardır. Bu tanların en sağlıklısını iyiden kötüye sıralayalım. Cam su arıtma tankı, çelik su arıtma tankı, plastik su arıtma tankı . İşte arıtma alırken bu tank sıralamasına özellikle dikkat etmenizde fayda var. Bize sorarsanız en sağlıklı arıtma cihazı hangisi diye ? Biz cam tank olan ve filtreleri birinci sınıf kalitede olan akıllı su arıtma cihazını sizlere tercih ederiz. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: hangi su arıtma cihazını almalıyım, en sağlıklı su arıtma cihazı hangisi

DMCA.com Protection Status