Miato akıllı cam su tankı Miato su arıtma tankı

  • Stok Durumu: Stokta var
  • 0TL

Makalemiz de Miato akıllı cam su tankının diğer sıradan denge tanklarından ayıran özelliklerinden bahsedeceğiz. Öncelikle suyun ilk çıktığı şebeke suyundan başlayalım . Şebeke suyu ilk çıktığı yerden sonra suya klor eklenir. Fakat...

Makalemiz de Miato akıllı cam su tankının diğer sıradan denge tanklarından ayıran özelliklerinden bahsedeceğiz. Öncelikle suyun ilk çıktığı şebeke suyundan başlayalım . Şebeke suyu ilk çıktığı yerden sonra suya klor eklenir. Fakat klor suyun tadını değiştirdiğinden pek içenler tarafından tercih edilmez. Bu yüzen tabi ki geriye sadece su arıtma cihazları ve plastik damacana ve cam damacanayı tercih ediliyor. Özellikle plastik damacananın %70 ini tüketiciler tercih ediyor. 

Damacana sular sağlıklı mı ?

 En çok plastik damacana tüketiliyor . Peki plastik damacana sular sağlıklı mı? Yada ne kadar sağlıklı bu konu hakkında bilgi verelim . Damacana sularda bildiğiniz gibi şebeke sularından sonra arıtma ile fabrikadan soldurulup satışa hazır hale getiriliyor. Fakat damacanalar evimize gelene kadar güneş ışığına maruz kalıyorlar. Böylece içindeki sağlıklı su iken , sağlıksız bir su haline geliyor. Daha sonra günümüz de biliyorsunuz ki Corona virüs sıkıntısı var. Damacana depo gibi hijyensiz mekanlar da  uzun süre duruyor .Yine evinize gelene kadar bir çok mekandan geçiyor . Damacana plastiğin üzerine her türlü mikrop bulaşıyor . Yani dediğimiz gibi en çok tercih edilmesinin sebebi ise insanların kolayına gelmesi verilen paranın göze görünmemesi. 4 güne 3 güne bir sipariş verilmesi . Ama hesaplandığı zaman aylık büyük  bir miktar para kaybına neden olmaktadır.  

Peki hangi su arıtma cihazını almalıyız ? En sağlıklı su arıtma cihazı hangisi ?

En sağlıklı su arıtma cihazı cam tanka sahip olan su arıtma cihazı. Ve NFS  onaylı filtreye sahip olan su arıtma cihazları . Biz bu yüzden sizlere özel tasarımımız olan Dünyada tek olan Miato akıllı cam su tankını öneriyoruz. 


Önce denge tankını ele alalım. İnceleyelim.

Soldaki resimde ki  tank çelik su arıtma tankı. Yani arıtma cihazları için en çok tercih edilen tanklardan bir tanesi . Fakat detayına girdiğimiz zaman pek de sağlıklı olmadığı ortaya çıkacaktır. Öncelikle tankın için çelik de olsa metaldir. Yani suya metal karışmaktadır. İkincisi tankın ortasında kaucuk diyafram (şamyel) vardır. Bu Şamyel bildiğiniz bisikletlerin lastiğinde kullanılan şamyel dir. Bu şamyel suya sürekli basınç uygular ki kullanıcı arıtmanın çeşmesini açtığı zaman çeşmeden su tazikli şekilde gelsin. İşte şamyel görevini yaparken suya basınç uyguladığı için suyun kaliteli her basın uyguladığın da düşer. Ve siz kaliteli bir su içmek varken kalitesiz bir su içmiş olursunuz.  

Peki Miato akıllı cam su tankı nedir ? Miato su arıtma tankı ne kadar kaliteli

Miato su arıtma tankını da üsteki denge tankı gibi inceleyelim.


Miato cam tankın üstü elektronik bir beyinden oluşmaktadır. Bu beynin için de atık suyu ne zaman keseceğinden tutun da uyarı sesi vermesi gibi bir çok özellik bulunmaktadır. Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: miato akıllı cam su tankı, miato su arıtma tankı, cam tanklı su arıtma cihazı, cam su arıtma tankı

DMCA.com Protection Status