Akvaryumu İçin Silikat Filtre

  • Marka: Metropol
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 54TL

Akvaryumu İçin Silikat Filtre Teknik Özellikler:Çap: 53mmUzunluk: 254mmMaks. Debi: 200 lt / 24saatMax. Basınç: 100 psiKapasite: 500 galon (2000 litre)Özellik: Yeniden doldurulabilir sistemAkvaryu...


Akvaryumu İçin Silikat Filtre Teknik Özellikler:

Çap: 53mm

Uzunluk: 254mm

Maks. Debi: 200 lt / 24saat

Max. Basınç: 100 psi

Kapasite: 500 galon (2000 litre)

Özellik: Yeniden doldurulabilir sistem


Akvaryumu İçin Silikat Filtre Özellikleri; Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan rejenerasyonu olmayan, kullan-at şeklinde kullanılan, osmoz sistemlerinden sonra kullanıldığında 0 microsiemens iltetkenliğinde saf su elde edilebilen reçine tipidir.

Katyonik ve anyonik reçinenin bir arada bulunduğu, karışık halde ve bu şekilde uygulandığı sistemlerdir. Genellikle deiyonizer sistemleri yada osmos sistemleri çıkışındaki saf su kalitesini ultra hale getirmek için kullanılır.

Suyun içinden hem katyonları hemde anyonları ayırır. Proseslerinde ultra saf su kullanması gereken işletmelerde bu şekilde uygulanır. Genellikle regenere edilemez. Regenerasyona tabi tutulsa bile ilk verimini ve çıkış kalitesini sağlayamaz.

Mixbed reçinenin içeriğinde hem katyonik hemde anyonik reçine bir arada bulunduğu için suyun içindeki hem + değerlikli yükleri (Ca, Mg, Na) hemde – değerlikli yükleri (Cl, So4, HCO3, SiO2) tutarak H+ ve OH- ortaya çıkarır. Böylelikle su molekülünü oluşturur.

Mixbed Reçine Akvaryum Su Arıtma Cihazlarında Silikat Filtresi Olarak Tabir Edilir.

Genellikle membran sonrası takılır ve suyun sertliğine sıfıra düşürmektedir. Discus veya Deniz akvaryumlarında kullanılmaktadır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
DMCA.com Protection Status