Akvaryum Su Arıtma İçin Reçine Filtre

  • Marka: Metropol
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 75TL

Akvaryumda Kullanılmak İçin Özel Olarak Hazırlanmış Reçine Filtresi Özellikleri : Akvaryum Su Arıtma İçin Reçine Filtre Özellikleri; Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan rejenerasyonu olmayan, kullan-at şeklin...

Akvaryumda Kullanılmak İçin Özel Olarak Hazırlanmış Reçine Filtresi Özellikleri : 


Akvaryum Su Arıtma İçin Reçine Filtre Özellikleri; Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan rejenerasyonu olmayan, kullan-at şeklinde kullanılan, osmoz sistemlerinden sonra kullanıldığında 0 microsiemens iltetkenliğinde saf su elde edilebilen reçine tipidir.


Katyonik ve anyonik reçinenin bir arada bulunduğu, karışık halde ve bu şekilde uygulandığı sistemlerdir. Genellikle deiyonizer sistemleri yada osmos sistemleri çıkışındaki saf su kalitesini ultra hale getirmek için kullanılır.

Suyun içinden hem katyonları hemde anyonları ayırır. Proseslerinde ultra saf su kullanması gereken işletmelerde bu şekilde uygulanır. Genellikle regenere edilemez. Regenerasyona tabi tutulsa bile ilk verimini ve çıkış kalitesini sağlayamaz.


Mixbed reçinenin içeriğinde hem katyonik hemde anyonik reçine bir arada bulunduğu için suyun içindeki hem + değerlikli yükleri (Ca, Mg, Na) hemde – değerlikli yükleri (Cl, So4, HCO3, SiO2) tutarak H+ ve OH- ortaya çıkarır. Böylelikle su molekülünü oluşturur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
DMCA.com Protection Status